Etapid isikliku õnne poole

Kursuse andmed

 • Neljapäev | 26.04.2018Kuni Esmaspäev | 28.05.2018
 • 18:00 - 22:00
 • 16Osalejad
 • 2Töötajad
 • €290Registreerimine
Täiendav tasuta nõustamine – loeng toimub 24.aprillil kell 18.30
Loeng toimub 26.aprillil kell 18.00.

Uuringud näitavad, et kaasaegne inimene pürgib täisväärtusliku ja õnneliku elu poole ning isegi juhul, kui tal selles elus on kõik, mida soovib, olemas, näiteks karjäär, rikkus, tervis ja omand, võib tema elu ilma armastuseta ikkagi tunduda tühjana.

Isegi põgus vaade kirjandusele, filmidele, televisioonile ja teie enda tunnetustele tõestavad, et janu armastuse ja rahuldavate suhete järele on üheks ületamatuks jõuks, mis kujundab meie elu.

Lapsepõlvest sisendati meile hariduse, raha, karjääri ja tervise prioriteete. Erinevad õppeasutused õpetasid meile kõike, väljaarvatud elu ennast. Iga päev tuleb meil lahendada massiliselt meie ametitegevuse ja muude kaasaegse inimese jaoks tähtsate valdkondadega seotud küsimusi. Millisel kohal aga on teil suhted vastaspoolega, täpsemalt armastatud inimesega?

Paljud isegi teavad ja oskavad tegelda seksiga, kuid ei oska üles ehitada selliseid suhteid, et nendel oleks vääriline koht nende elus ja tooksid tõelist vastastikust rõõmu.

Arvukalt mehi ja naisi nõustuvad sellega, et paljuski on nende suhted ebarahuldavad. Lahutuste põhjuste uuring näitas, et peresuhete hävimise peamiseks põhjuseks on 80 % juhtudest elementaarne psühholoogiline oskamatus ja abikaasade ettevalmistamatus pere ja abielu ülesehitamiseks.

Minu praktikas on kümnest psühholoogilise nõustamise poole pöördumistest – seitse seotud abielusuhetes olevate probleemidega. Paljudel minu poole pöördunutel ja isegi nendel, kes pole pöördunud, on armid ja põletused ebaõnnestunud armastusest, keegi aga on üleüldse kaotanud usu eduka isikliku elu võimalusse.

Seejuures aga on isiklikel suhetel nagu mistahes muus inimtegevuse valdkonnas omad arenguseadused, oma dünaamika ning mõistmise ja käitumise teatud reeglid, sõltuvalt suhete valitud sügavusest ja vahemaast.

Sisuliselt selleks, et olla õnnelik abikaasa (mitte esimesed paar aastat, vaid pikki aastaid), on vaja tõsiseid professionaalseid teadmised, kinnitab maailmapraktika.

Armuda, armastusest segaseks minna, seejärel armastamast lakkama. On teiega seda juhtunud?

 • Kas olete püüdnud kunagi uuesti armastada? Kas teil õnnestus?
 • Kas on olnud, et keegi lakkas teid armastamast ning tegite kõik endast sõltuva, et teda tagastada?
 • Ja kas olete kunagi mõelnud sellele, kuidas käitume, kui armastame?
 • Mida me üleüldse mõistame armastuse all ja kas oskame armastada?
 • Kas tahame anda armastatule just seda, mida ta vajab?
 • Ja mis armastus see meil selline on, mille eest tahaks põgeneda?

Mõningaid selliseid elamusi on ebameeldiv ja isegi valus meenutada. Sagedane ilming, kui paarid on sukeldunud sellist liiki elamustesse.

Suhteliselt kerge on mõista momente, mis signaliseerivad suhete lõppu, olgu siis need teie või kellegi teise omad. Tavaliselt algab kõik kaebustest, mida naljatlemata avaldatakse lähedastele ja sõpradele, “armastatu” käitumise kohta. Või siis muljetavaldavatest ohetest ärritava, varem kütkestavana tundunud harjumuste tagajärjega kokku puutudes: tühi piimapakk külmetuskapis, kuhja visatud riided, ühe ja sama juba igavaks muutunud fraasi kordamine.

Armastus võib kaduda ilmse ettehoiatuseta: tähendab on tekitatud solvang, mida teadvustatkse surmava haavana. Tulemusel kõlab midagi lootusetut: “Ei tea, mida ma küll temas leidsin?”, “Kui loll ma olin (praegu aga ei ole ma enam selline), “Mida ma poleks ka teinud, midagi ei aidanud”. Või siis vähema isiksuslikkusega fraasid: “Vajan aega, et ennast leida (kaugemal sinust)”, “Meie suhted olid nii piiravad” (tahaks kui naabrist eemale tõmbuda).

Kasulik oleks endale ette kujutada armastuse tekkimise, säilitamise ja kadumise protsesse. Teadmised sellest, kuidas need protsessid mõjuvad, annab teile võimaluse suurel määral juhtida enda ja kõrvaliste inimese elamusi.

Kas mõistame, kuidas ja millest meie armastus algab?

Kuidas mõista, millest algab meie armastus?

Mida teha, et tunda ennast armastatuna, ja seda mitte ainult aasta pärast, vaid ka viie-kümne aasta möödudes?

Kas oskame end armastada? Kui mitte, kas meil on võimalus õpetada teis meile armastust andma? Pole ju meie armastatu ei telepaat, ei selgeltnägija, et meie soove ära arvata.

Millal ja kuidas ei ole armastus enam pidupäev?

Kuidas armastus hakkab lõppema?

Probleemid tekivad isegi nende paaride hulgas, kes on osanud üles ehitada mõlemaid pooli rahuldavad suhted, mis annavad hingelise mugavustunde, kindluse, suguluse tunde. Kummaline, aga seotud on need harjumusega. Toas, kus te olete pikka aega viibinud, ei märka te enam värvide varjundeid, selles olevaid vorme ja faktuure.

See, mis oli uus, kallis, muutus tuttavaks, tavapäraseks ja mugavaks. Sama protsess toimub ka suhetes. Seda, mis kunagi oli vaimustusallikaks, te enam ei märka. Ühe partneritest katse aga tagastada suhete teravus, kutsudes esile armukadedust, varjab endas ohtu kõike lõplikult hävitada. Suhtlemine muutub käepidemeta kohvri sarnaseks: ja kanda on raske, ja maha jätta kahju. Kursuse metoodika pakub ühte selle vastast meedet – suunata paari tähelepanu sellele, mis kutsub esile vaimustust, uutele avastustele ja võimalustele üksteisest vaimustuda ja üksteisele rõõmu tuua. Uued teadmised aitavad kaasa suhete taassünnile.

Paljud paarid elavad oma suhetes üle selliseid etappe, kui erinevus kohustuse ja rahulduse vahel hakkab tõstma oma inetut pead.

Ehk olete näinud paare, kes elasid koos ja peale abiellumist hakkasid tülitsema täielike tühiasjade pärast.

Õigustamata ootused – kõrge hind suure kukkumise eest, mida nimetatakse pettumuseks.

Suhete sellisele staadiumile on kerge libiseda. See, mis varem oli hinnatud, enam ei märgata. Seejärel muutub selleks, “nagu see peab olema”, mitte aga salasooviks. Sellest fraasist annab tunnistust see, et kaebuseid on rohkem, kui komplimente või kiituseid. Teadvustamise filtri struktuur muutub selliselt, et inimesed hakkavad nägema pigem seda, mida pole, kui seda, mis on.

Lähedastel suhetel on oma arenguetapid, siin olen märkinud vaid mõningaid. Peale igat talve, kui käre see ka poleks olnud, järgneb looduse seaduse järgi alati kevad – armastuse aeg!

Nende etappide tundmine ja oskus end nendele vastavalt käituda, on suureks panuseks teie õnnelikku tulevikku.

Treening aitab üles ehitada õnnelikke suhteid

Kutsun kõiki, kes soovivad õppida üles ehitama ja parandama vastastikkuseid suhteid nende mistahes arenguetapil, selle teemaga seotud treeningule.

Analüüsides konkreetseid olukordi, täites spetsiaalseid harjutusi, osaledes rollimängudes, saate te mitte ainult teadmiseid, vaid omandate ka praktilisi võtteid. Just seda teile pakutaksegi sellel treeningkursusel, mis on üles ehitatud aktiivse vastastikkuse tegevuse vormis.

Kursust juhib psühholoog-praktik, NLP meister Agnes Kraus.

Kestvus: 40 tundi (kaks korda nädalas esmaspäeval ja neljapäeval 18.00-22.00,  kokku 10 tundi).

Kursuse hind 290 eur.

Kui kursusel osalevad kaks pereliiget, on teisele pereliikmele 50 % hinnaalandus kursuse hinnast.

Nendele, kes kannavad tasu üle kohe peale presentatsiooni – soodustus – miinus 25 eurot kursuse hinnast.

Nendele, kes soovivad läbida kursust teistkordselt – 50 % hinnaalandust kursuse hinnast.